News release

Aktuality a media

Page tools
Tisk Tisk
Oblíbené Oblíbené
Sdílet
 • Banner

  Tiskové zprávy

  Přehled zajímavostí a novinek
 • Banner

  Videa

  Ekologizace ArcelorMittal Ostrava a.s.
 • Banner

  Ženy

  ArcelorMittal chce zvýšit počet žen ve vedení svých podniků
 • Banner

  Sousedé

  Zpravodaj ArcelorMittal Ostrava

ikona→  Tisková zpráva ve formátu .pdf

ArcelorMittal Ostrava a.s.
Barbora Černá Dvořáková
tisková mluvčí
T + 420 595 683 390

News
News

Ostravská huť a její aktivní záložníci jsou Dobrými anděly. Pomáhají dvěma rodinám na Ostravsku

Ostrava 15. ledna 2019 – ArcelorMittal Ostrava a její zaměstnanci, kteří jsou členy aktivních záloh Armády České republiky, zůstávají i letos Dobrými anděly. Stejně jako v minulém roce věnují záložníci peníze z armádních náhrad, které jim huť dala k dispozici pro dobročinné účely, dvěma rodinám s dětmi na Ostravsku, jimž život ztížila vážná nemoc. Za to, že v loňském roce umožnila svým zaměstnancům z řad aktivních záloh účast na povinných a dobrovolných cvičeních, získala huť částku téměř 100 tisíc korun. Ta bude nyní rodinám pomáhat po dobu 12 měsíců.

„Nedávno jsme se setkali s rodinami, které už rok finančně podporujeme. Je radost vidět, že darované peníze opravdu pomáhají v těžkých životních chvílích a alespoň trochu usnadňují běžný život. Jejich vřelý úsměv se mi teď vybaví při každém vojenském cvičení, když budu, nevyspalý v noci, ve špatném počasí a s batohem na zádech, přemýšlet, jestli to, co dělám, má smysl,“ říká s úsměvem Jaroslav Holík, předák expedice válcoven v ArcelorMittal Ostrava a vedoucí praporčík Pěší roty AZ pplk. Josefa Otiska u KVV Ostrava.

Aktivní zálohy Armády České republiky jsou kombinací civilního a vojenského povolání. ArcelorMittal Ostrava patří s devíti členy aktivních záloh k největším zaměstnavatelům těchto složek. Protože huť uvolňuje své zaměstnance na pravidelná vojenská cvičení, vyplácí jí Vojenský správní úřad náhrady. Od loňského roku, kdy huť začala spolu se svými aktivními záložníky Dobrého anděla podporovat, už rodinám přispěla celkovou částkou 100 tisíc korun.

Dobrý anděl má za cíl pravidelnými příspěvky pomáhat rodinám s dětmi, které se vlivem vážné nemoci dostaly do těžké situace. „Pokud rodinu zasáhne závažné onemocnění, objeví se dlouhodobé finanční výdaje spojené s nemocí a zároveň to zpravidla znamená přerušení zaměstnání jednoho z rodičů. Tím se sníží rodinný rozpočet a nůžky v příjmech a výdajích se otevírají. Snažíme se rodinám situaci ulehčit a prostřednictvím našich dárců - Dobrých andělů je pravidelně měsíčně podporujeme v řádu několika tisíc korun. ArcelorMittal Ostrava a její záložníci již výroční certifikát Dobrého anděla získali za loňskou podporu, tím spíše si vážíme toho, že podpora a spolupráce bude pokračovat i v dalším roce," uvedla Šárka Procházková, ředitelka nadace Dobrý anděl.

ArcelorMittal Ostrava a.s. patří do největší světové ocelářské a těžařské skupiny ArcelorMittal. Ročně vyrábí více než 2 miliony tun oceli, která se uplatňuje zejména ve stavebnictví a strojírenství. Je největším výrobcem silničních svodidel a trubek v Česku. Kromě tuzemského trhu dodává své výrobky do více než 40 zemí světa. ArcelorMittal má v Moravskoslezském kraji 6500 zaměstnanců. Průměrný měsíční výdělek v roce 2017 činil 39180 korun. Díky nadstandardní ekologizaci vyrábí společnost své výrobky s minimálním možným dopadem na životní prostředí. Jediným akcionářem je ArcelorMittal S.A.

1

1

Tiskové zprávy Barbora Černá Dvořáková - tisková mluvčí >

Zpravodaj pro sousední obce Chceme se s Vámi podělit o novinky z naší společnosti >