Studentská zóna

Kariéra

Page tools
Tisk Tisk
Oblíbené Oblíbené
Sdílet
 • Banner

  Rovné příležitosti

  Umožňujeme všem bez rozdílu přístup k osobnímu a kariérnímu rozvoji. Zajímají nás jedinečné kompetence.Rovné příležitosti
 • Banner

  Gender Diverzity

  Podporujeme ženy v jejich kariérním rozvoji. Tvoříme vyvážené týmy. Všichni spolupracujeme.Gender Diverzity a equality
 • Banner

  Benefity

  Nabízíme různorodé benefity, nezapomínáme na podporu slaďování pracovního a rodinného života.Benefity
 • Banner

  Podpora vzdělávání

  Uvědomujeme si nutnost předávat zkušenosti mladé generaci. Jsme partnerem pro vaši budoucnost.Podpora technického vzdělávání

Studentská zóna

Podporujeme žáky a studenty technických oborů a rádi jim umožňujeme praktický výcvik nebo vykonání bezplatné odborné praxe či stáže během jejich studia. Vaše dotazy Vám rádi zodpovíme na telefonním čísle 595 684 307 nebo nás kontaktujte .

Žáci základních škol nás mohou navštívit během Týdne otevřených dveří (exkurze jsou určeny především pro 8. a 9. ročníky) nebo mohou navštívit naši expozici Ocel - materiál našeho bytí ve Velkém světě techniky. Navštěvujeme žáky také přímo na základních školách a pořádáme zajímavé besedy k volbě povolání.

Středoškoláci mohou absolvovat svoji odbornou bezplatnou praxi na našich pracovištích, stejně tak i své praktické vyučování si mohou pochvalovat studenti technických oborů, jejichž absolventi se u nás výborně mohou uplatnit.
Například: hutník-operátor, mechanik strojů a zařízení, mechanik elektrotechnik, mechanik-seřizovač, strojní mechanik, obráběč kovů, případně dalších oborů po dohodě s námi.
Žákům se kvalifikovaně věnují naši nejzkušenější zaměstnanci. Během praktického vyučování si žáci osvojí praktické dovednosti a získají správné pracovní návyky. Žáci se tak naučí nejen svoje řemeslo, ale také pracovat s ohledem na bezpečnost svou a svých kolegů.
Velké množství absolventů středních škol právě se zkušenostmi získanými z praktického vyučování v naší společnosti se mohou uplatnit v našem Trainee programu pro absolventy SŠ.

Vysokoškolákům nabízíme spolupráci při zpracovávání bakalářských, diplomových či disertačních prací. Mnoho studentů vysokých škol využívá příležitosti k absolvování bezplatných stáží či pracuje u nás na letních brigádách.
Absolventi středních a vysokých škol u nás mohou najít uplatnění například v rámci Trainee programu.

Pro žáky ZŠ

Více informací.....

 •  

  Přidejte se k nám. Lákal žáky hutník operátor

  Získat reálnou představu o vybraných technických profesí. To bylo cílem 2. ročníku Živé knihovny povolání, kterou uspořádal počátkem září v areálu Velkého světa techniky Svaz průmyslu a dopravy ČR.

  Naše společnost představila žákům posledních ročníků základních škol profesi hutníka operátora. Co všechno tato práce obnáší, se mohli dozvědět nejen přímo od našeho kolegy z Ocelárny ale také prostřednictvím krátkého filmu. Zeptat se na cokoliv mohli žáci i během následné prohlídky expozice ArcelorMittal.

  Své profese představili žákům i další významní zaměstnavatelé Moravskoslezského kraje jako jsou Vítkovice, Tatra, Tieto nebo Police ČR. Akce se zúčastnilo na osm set žáků základních škol.

  Přidejte se k nám

 

Pro studenty SŠ

Více informací.....

 • Pomáháme mladým učňům získat odbornou praxi

  Ve školním roce 2016/2017 absolvuje v rámci praktického výcviku na různých provozech ArcelorMittal Ostrava odbornou praxi 54 učňů.

  Jedná se o budoucí strojní mechaniky, elektrikáře, mechaniky strojů a zařízení, hutníky operátory a další. Doplní si tak teoretické poznatky ze školy a získají bližší představu o tom, co jejich budoucí profese obnáší. Ti nejlepší z nich budou mít možnost po úspěšném absolvování školy získat v naší společnosti pracovní uplatnění. Všichni učni již absolvovali vstupní školení a těší se do našich provozů. Nabídka praxí pro učně je součástí dlouhodobé spolupráce naší společnosti s technickými středními školami i vysokým školstvím v našem regionu.

  Věra Válková

  Pomáháme mladým učňům

 

Pro studenty VŠ

Více informací.....

 

Zajímavé projekty, které jsme podpořili

 

Tiskové zprávy Barbora Černá Dvořáková - tisková mluvčí >

Zpravodaj pro sousední obce Chceme se s Vámi podělit o novinky z naší společnosti >